TGRT Haber TV

Canlı haber bültenleri ve uzman konuklarla gerçekleştirilen özel programlarıyla dünyadaki ve Türkiye’deki sıcak gündem kesintisiz ve hızlı şekilde 24 saat izleyiciye aktarılmaktadır.


İhlas Grubu; Türkiye Gazetesi (İhlas Gazetecilik A.Ş.) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) ile dünyanın ve yurdun gündeminde yer tutan haberleri hazırlamaktaki tecrübesini, 29 Ekim 2004’te yayın hayatına başlayan TGRT Haber’e (TGRT Haber TV A.Ş.) aktarmıştır.

Gündem Belirleyen Habercilik Anlayışı

Kanal, 24 saat canlı yayınlanan bültenleriyle dünya ve Türkiye gündeminden haber sunmakta yurt içinde ve ülke dışında gündeme ilişkin konularla ilgili uzman konukların görüşlerini paylaştığı programları izleyicilerine ulaştırmaktadır. Türksat uydusu üzerinden yayınını Avrupa ve Asya’ya ulaştıran TGRT Haber, Avrupa’daki Türklerin yeni haber alma kaynağı konumundadır. 2014 yılında faaliyete geçen Türksat 4A uydusunda yer alarak Avrupa’nın tamamında izlenebilir duruma gelmiştir. 2015 yılında izleyicinin nabzını tutan yeni programlar hazırlanmış ve ekranına seyirciyle arasındaki interaktif iletişim ortamını artırmaya yönelik yenilikler getirmiştir. Whatsapp uygulaması kullanılarak, “Halkın Kamerası” ismiyle başlatılan yeni yayın çalışması bunlardan biridir.

Tüm Platformlar Üzerinden Yüksek Erişilebilirlik

Digiturk, D-Smart, Teledünya, Tivibu gibi  dijital platformlar ve internet üzerinden  (www.tgrthaber.com.tr) canlı yayın ile geniş kitlelere ulaşılmaktadır. İhlas Yayın Holding’in TGRT Haber’deki iştirak payı %99,48’dir.

 

 


Paylaş :   |