İhlas Gelişim Yayıncılık

İhlas Gelişim Yayıncılık A.Ş., dergi yayıncılık faaliyetlerini İletişim Magazin Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. vasıtasıyla yürütmektedir.


İhlas Dergi Grubu, 2007 yılı Aralık ayında, İhlas Yayın Holding’in %84 oranında iştirakiyle kurulan İhlas Gelişim Yayıncılık A.Ş.’nin çatısı altında toplanmıştır. İştirak oranı daha sonra %98’e ulaşmıştır.

 İhlas Gelişim Yayıncılık A.Ş., dergi yayıncılık faaliyetlerini İletişim Magazin Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. vasıtasıyla yürütmektedir.

İletişim Magazin Gazetecilik milli, manevi ve kültürel değerlere sahip çıkan yayın ilkesiyle okurları tarafından beğeniyle takip edilmektedir. Çocuk dergiciliğinin marka ismi Türkiye Çocuk Dergisi ile yemek kültürü konusunda sevilen ve merakla takip edilen Yemek Zevki Dergisi’ni yayınlayan İletişim Magazin, bu dergileri dijital platformlara da taşıyarak okuyucu ağını genişletmektedir.

Türkiye Çocuk Dergisi

İhlas Grubu’nun Türkiye Gazetesi’nden sonra ilk yayını olan dergi, 1981 Kasım ayından bu yana yayınlanmaktadır. Önceleri haftalık, 2000 yılından itibaren de aylık yayınlanan derginin tirajı ortalama 14 bindir. İhlas Pazarlama Bölge Temsilcilikleri tarafından 9.500 aboneye elden dağıtılan, 1.500 aboneye posta ve kargo ile gönderilen ve 3 bin adet de Yay-Sat bayileri aracılığı ile satılan dergi, 7-14 yaş arasına hitap etmektedir.

Yemek Zevki Dergisi

1997 yılında yayın hayatına başlayan dergi, yemek kültürü konusunda söz sahibi olan yayınlardan biridir. Bu iki büyük derginin satışının ve dijital platformlardaki okuma oranının artırılması için çeşitli çalışmalar yürütülmektedir.


Paylaş :   |