Dijital Varlıklar

Dijital Varlıklar, İhlas Grubu’na ait medya şirketlerinin online sitelerini yönetmekte ve dijital çağın hızına uygun yeniliklerle takipçi sayısını artıracak yeni projeler geliştirmektedir.


Dijital Varlıklar şirketi, İhlas Medya Grubu’nun dijital alanda yürüttüğü farklı projeleri, 2013 yılının ikinci yarısında gerçekleştirilen yeniden yapılanma çalışmaları kapsamda tek çatı altında toplamasıyla kurulmuştur. Dijital medyanın her geçen gün önem kazandığı gerçeğinden yola çıkarak gruba ait medya şirketlerinin online sitelerinde fark oluşturan çalışmalar yürütmektedir.

Deneyimli editörler, metin yazarları, grafikerler, mobil uygulama ve yazılım geliştirme uzmanları ile IT ekiplerinden oluşan kadrosuyla web sitesi tasarımı, mobil içerik uygulamaları, internet yazılımı, sosyal medya yönetimi gibi konularda hizmet vermektedir. Dijital Varlıklar, bu çalışmaları kapsamında grubun medya organlarından Türkiye Gazetesi, TGRT Haber, İhlas Son Dakika ve Net Gazete’nin internet siteleri için takipçi sayısını ve dinamizmini artıran çalışmalar da gerçekleştirmektedir.

Ayrıca önümüzdeki dönemlerde farklı hedef kitlelerine yönelik web sitelerinin geliştirilmesi planlanmakta ve ilk etapta kadınlara yönelik projelerin geliştirilmesi düşünülmektedir. Projeler için yerli ve yabancı işbirliklerinin oluşturulması, ayrıca yeni reklam modelleri denenerek Google ile ortak gelirlere yönelik çalışmalar yapılması planlanmaktadır. Haber sitelerindeki trafik artışına yönelik sosyal ağlarda ve sayfalarda yeni tasarımlar üzerindeki çalışmalar da sürdürülmektedir.

İhlas Yayın Holding’in Dijital Varlıklar’daki iştirak payı %93,13’tür.

www.turkiyegazetesi.com.tr

Türkiye Gazetesi’nin online yüzü olan turkiyegazetesi.com.tr adlı internet sitesi, 2014 yılında yapılan yeni tasarımıyla takipçi sayısında önemli artış sağlamıştır. 2015 yılında günlük trafiğin ortalaması 825 bine ulaşarak bir önceki yıla göre 4,5 kat artış göstermiştir.

2016 yıl sonunda günlük trafiğin 1,5 milyona ulaşması hedeflenmektedir.

Sosyal ağlarda da oldukça aktif olan Türkiye Gazetesi, 2014 yılında 500 bin olan Facebook takipçi sayısını, 2015 yılının sonunda 945 bin takipçi sayısına yükseltmeyi başarmıştır. Türkiye Gazetesi’nin haber, yazar ve fotoğraflarının yanı sıra son dakika gelişmeleri ve günlük haber paylaşımları ile de hızla beğeni toplayan Facebook sayfasına, haftada ortalama 8,7 milyon kişi erişmektedir. 140 bini aşan Twitter takipçisi de bulunan Türkiye Gazetesi, en kısa sürede 1,5 milyon Facebook kullanıcısına ve 500 bin Twitter takipçisine ulaşmayı hedeflemektedir.

2015 yılında Türkiye Gazetesi, iPhone (iOS) ve Android uygulamalarının geliştirilmesi ve bu uygulamalara anlık bildirim (push notification) özelliklerinin eklenmesi ile günlük 60 bin ziyaretçi trafiği ve 100 bin indirme (kullanıcı) sayısı ile mobil uygulama pazarında büyüme göstermiştir.

www.tgrthaber.com.tr

TGRT Haber TV’nin online yüzü olan www.tgrthaber.com.tr adlı internet sitesi, 2014 yılında yapılan yeni tasarımıyla takipçilerinin beğenisini kazanmıştır. 2014 yılında günlük trafiğini ortalama 60 binlere taşıyarak bir önceki yıla göre 8 kat artış sağlanmıştır. 2015 yılında 6,5 kat artarak 400 bine ulaşmıştır, 2016 için günlük trafiğin 1 milyona çıkarılması hedeflenmektedir.

750 bin Facebook takipçisi ile haftada 8,8 milyon kişiye erişim sağlayan TGRT Haber, 2016 yılı için 1 milyon takipçiye ulaşmayı hedeflemektedir. 2015 yılında iPhone (iOS) uygulamasının geliştirilmesi, anlık bildirim (push notification) ve canlı yayın özelliklerinin eklenmesi sonucunda mobil uygulama pazarında büyüme gösterilmiş; TGRT Haber’in günlük trafiği 25 bine, indirme (kullanıcı) sayısı ise 40 bine ulaşmıştır.

www.netgazete.com

Türkiye’nin ilk internet gazetesi olma özelliğini taşıyan NetGazete, 2014 yılında yapılan yeni tasarımıyla görünürlüğünü artırmıştır. 2015 yılında NetGazete’nin sayfa gösterim sayısı üç katı aşan bir artışla günlük ortalama 240 bine ulaşmıştır. 2016 yılında Net Gazete’nin sosyal medyasının güçlendirilmesi, iOS ve Android yazılımlarının güncellenmesi ve trafiğin artırılması konularında gerekli yatırımların yapılması planlanmaktadır.

www.ihlassondakika.com

Türkiye’nin önde gelen haber sitelerinden www.ihlassondakika.com adlı internet sitesi, yapılan yeni tasarımıyla 2015 yılında günlük trafiğini iki kat artırarak 10 bine ulaştırmıştır. 2016 yılında haber sitesinin sosyal medya takipçisinin yükseltilmesi, iOS ve Android mobil uygulamaların geliştirilmesi konusunda gerekli yatırım ve çalışmaların yapılması planlanmaktadır.


Paylaş :   |